KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8448386
*
nr 844 8386
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Uno Vallman (1913-2004), 1954, 39x60
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2013
kl 18:46:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 14:26:50
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54
-
9083 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -52, por..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 844 8386
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Uno Vallman (1913-2004), 1954, 39x60
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 14:26:50 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54 -
9083 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -52, por..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49